“Facebook” humb 100 miliardë dollarë

SHPËRNDAJE

Ditën e enjte, aksionet e rrjetit social “Facebook” kanë rënë në pikiatë në bursa. Kjo rënie i ka shkaktuar kompanisë amerikane dëme kolosale. Bëhet e ditur se kompanisë iu dogjën praktikisht më shumë se 100 miliardë dollarë në vlerë tregu.

Facebook-780x439

Sipas kompanisë, problemet erdhën si pasojë e bilancit të tremujorit të gjigandit që i trembi investitorët me ngadalësimin e të ardhurave dhe rritjen e shpenzimeve.

Lajmin e plotë e lexoni në linkun: http://www.panorama.com.al/panoramaplus/facebook-humb-100-miliarde-dollare/

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.