Eksperti: Ju rrëfej Fatimën, agjenten e ISIS që ndikoi në largimin e Visho Ajazit

SHPËRNDAJE

Pas deklarates se ish-kreu i SHISH, Visho Ajazi Lika kishte marredhenie me nje agjente ruse, te sherbimit sekret te Rusise, me emrin Olga, gazetari dhe eksperti i çështjeve të sigurisë, Gjergj Thanasi nxjerr në “Panorama” edhe nje tjeter emer femre.

visho

Ai flet edhe per një italiane te natyralizuar në myslimane dhe luftëtare të ISIS, e njohur me emrin Fatima?

“Nuk e implikoj Visho Ajazin, por them se ai ka pasur dijeni edhe për këtë rast, por ia ka lënë kopilin në derë Edi Ramës. Në dokumentet e daljes të sistemit TIMS të Pikës së Kontrollit të Kalimit të Kufirit në Portin e Vlorës, provohet që Moisi Habilaj, sot i arrestuar në Itali, nuk figuron se ka kaluar nga policia e kufirit, por kur ka mbërritur në Itali, ka deklaruar pasaportën e tij si udhëtar i tragetit”- thote ai.

Sipas tij, më 12 janar 2017 kemi edhe qytetaren italiane Maria Giuglia Sergio ose Fatima me emrin e islamizuar si terroriste. “Ka gjyq Fatima në Itali dhe është dënuar në shkallë të parë. Ajo është e martuar me Aldo Kobuzin e famshëm, nga Gërmenji i vogël i Lushnjes, i janë arrestuar familjarë si të Aldos, ashtu dhe nga familja e Maries”- thote ai.

Intervisten e plote e lexoni sot ne “Panorama” print 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPlasari: Vettingu është shpikje e një fondacioni. Ambasadorët nuk janë 'Zotër'
Artikulli tjetërPatentat e Tahirit në makinën e biznesmenit, ironizon Patozi: Nuk është çështje fati, por fature

S'KA KOMENTE

Comments are closed.