E rëndë/ Katër punonjës të ministrisë së Brendshme serbe vdesin nga koronavirusi

| 15:09
SHPËRNDAJE

Katër punonjës të ministrisë së Brendshme të Serbisë kanë vdekur si pasojë e sëmundjes COVID-19, tha ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq.

C1259522-8EBB-492B-AF26-9A66B62AF3E1_w1023_r1_s

Ai i tha Radio Beogradit se 180 zyrtarë të ministrisë së Brendshme janë infektuar me koronavirus, dhe se të gjithë janë në gjendje stabile.

Serbia gjendet në javën e gjashtë të shpërthimit të epidemisë së koronavirusit të ri dhe sipas të dhënave zyrtare, në këtë vend janë të konfirmuar 4,873 raste të të infektuarve.

Deri më tani, 99 persona kanë vdekur./REL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.