Dyshohet si autor i atentatit/ Kush është rivali i Aldo Bares, vrau ‘Iriqin’ e bandës së Lushnjës

SHPËRNDAJE

Laert Haxhiu është personi i shpallur në kërkim si autor i dyshuar i atentatit të djeshëm në Lushnjë, ku mbetën të vrarë dy të rinj, e u plagosën dy të tjerë.

Laerti nuk është një emër i panjohur për policinë.

Iriqi

Haxhiu, 25 vjeç, i cilësuar si pjesë e bandës rivale të Aldo Bares, ky i fundit kreu i bandës së Lushnjës, në qershor të 2015-ës është arrestuar për trafik droge.

Haxhiu kishte vetëm 8 muaj që kishte dalë nga burgu për vrasjen e anëtarit të bandës së Lushnjës, Gerti Lalës i njohur me nofkën “Iriqi” kur u arrestua në 2015-ën për trafik droge.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPlas sherri në Kuvend/ Noka- Ramës: Ku ke b*** ti t'i bllokosh fjalën Berishës. Ruçi e përjashton nga seanca
Artikulli tjetërRobert Aliaj reagon për herë të parë pas largimit të Fiorit nga spektakli

1 KOMENT

  1. Ja kjo eshte drejtesia…kane vrare dhe jane denuar me nga 2 vjet…duhet te vrisni femijet e asaj gjykate qe e ka liruar per 5lek

Comments are closed.