Dilema e madhe e portës së Realit, Lopetegui do të startojë me…

SHPËRNDAJE

Një dilemë e madhe ekziston për sa i përket portierit që do të mbrojë portën e Realit në ndeshjen me Atletikon sot në mbrëmje. Sipas burimeve të “Don Balon”, gardiani që do të mbrojë portën do të jetë Keilor Navas.

thibaut-courtois-vs-keylor-navas-41978

Ka qenë një vendim i vështirë i trajnerit Lopetegui por ai në fund ka vendosur që të lëri në stol Tibo Kurtuan. Gjithnjë sipas “Don Balon” thuhet se Lopetegui do të startojë me Keilor në Superkupë, por një gjë është e sigurt. Kurtua do të jetë titullari në vazhdim, në Champions dhe La Liga ndërsa në Kupë do të startojë me Navas.

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.