Dëshmitarët tregojnë tmerrin e shpërthimit: Të plagosurin e morën zvarrë

SHPËRNDAJE

Shpërthimi në Shkodër nuk u ndje vetëm në lagjen “Rus” aty ku ishte vendosur eksplozivi por në të gjithë qytetin. Por ata që kanë përjetuar më shumë tronditjen janë tregtarët e Zdrales dhe banorët e lagjes “Rus”.

banoret-shkoder

Ata kanë treguar për News24 e “BalkanWeb” momentet e para kur dëgjuan shpërthimin dhe kur panë të plagosurit. Një grua thotë se po e tërhiqnin zvarrë një të plagosur, ndërsa janë ende të trembur.

Çfarë po bënit kur ndodhi shpërthimi?
Kam qenë me shpinë kur e kam dëgjuar shpërthimin, kam parë dyqanin copë-copë xhamat.

A patë njeri të dyshuar?
Absolutisht nuk dimë gjë, kanë qenë plot njerëz duke kaluar rrugës.

A patët frikë kur dëgjuat shpërthimin?
Boll patëm frikë si nuk patëm sa na kapur zemra, gjunjët nuk po na mbajnë.

A i patë të plagosurit?
Kemi parë një, që e kanë tërhequr zvarrë se nga e çoi ambulanca s’dimë gjë.

A keni pësuar gjë?
Unë e kam shtëpinë më larg, por u dëgjua shpërthimi. Erdha të shikoja një shok që është këtu.

Burimi BW

http://www.balkanweb.com/site/te-plagosurin-e-terhoqen-zvarre-deshmitaret-tregojne-tmerrin-ne-shkoder-na-ka-kapur-zemra-video/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakGati paratë, emrat e 470 pronarëve që kompensohen
Artikulli tjetërStarova rikthehet te skema e vjetër, ja si ndryshon rreshtimi i të kuqve me ardhjen e Telushit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.