Çfarë ndodhi? Marka luksoze e makinave i ndalon blerjen e automjeteve të tyre familjes Kardashians

May 13, 2022 | 14:11
SHPËRNDAJE

Kardashians ndalohet të blejnë ndonjë makinë Ferrari.

Blerja e një Ferrari nuk varet nëse mund të përballoni vetëm një ose disa prej makinave të tyre.

Familja e famëshme The Kardashians i janë shtuar “listës së zezë” të një prodhuesi automobilistik italian të personazheve të famshëm, të cilëve u ndalohet të blejnë një automjet të tyren.

Personazhe si Justin Bieber dhe Floyd Mayweather nuk do të kenë kurrë një Ferrari, po ashtu edhe Kardashians.

Askush nuk është i ndaluar të blejë një Ferrari, sipas kompanisë. Megjithatë, prodhuesi italian i automobilave ka mundësinë e kufizimit të aksesit në modelet e tij më premium.

Është më shumë një fakt sesa një trillim. Dhe këtu është një shembull:

Një nga rregullat e Ferrarit, të cilit Justin Bieber nuk iu bind, ishte që pronarët të jenë të lirë të personalizojnë pamjen e jashtme të automjeteve të tyre sipas dëshirës.

Sikur të mos mjaftonte kjo, Bieber nxori në ankand edhe makinën e tij pasi e lyeu me një ngjyrë tjetër.

LAJMIN E PLOTE E LEXONI NE PANORAMAPLUS.AL

© Panorama.al

Te lidhura