Bushati takon Palmer: Shqipëria rol konstruktiv në rajon. Vlerësohet zbatimi i reformës në drejtësi

SHPËRNDAJE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati takon Zv/asistent sekretarin e shtetit Matthew Palmer. Gjatë punimeve të Forumit të Dubrovnikut me temë: “Forcimi i elasticitetit – Mesdheu, Evropa dhe Ballkani Perëndimor”, Bushati zhvilloi një takim me Palmer.

Bushati me Palmer

Gjatë këtij takimi, Palmer vlerësoi ritmin e reformave të brendshme duke u ndalur veçanërisht tek zbatimi i reformës në drejtësi. Ai gjithashtu vlerësoi rolin e pazëvëndësueshëm konstruktiv të Shqiperisë në rajon.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.