Bilanc tragjik viktimash në Greqi, 108 qytetarë humbin betejën me koronavirusin. Ja sa raste u testuan pozitivë

| 19:52
SHPËRNDAJE

Bilanc tragjik viktimash është regjistruar sot në Greqi, pasi në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 108 qytetarë.

koronavirus

608 (39.8%) janë gra dhe pjesa tjetër burra. Mosha mesatare e viktimave ishte 80 vjeç dhe 97.1% kishin një sëmundje themelore dhe / ose moshën 70 vjeç e lart.

Po ashtu sot u njoftuan edhe 2311 raste të reja, nga të cilat 18 u zbuluan pas kontrolleve në kufijtë e vendit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 90121, nga të cilat 53.4% ​​janë burra.

4787 (5.3%) konsiderohen se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 22901 (25.4%) kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

522 qytetarë po trajtohen me intubim. Mosha e tyre mesatare është 65 vjeç. 149 (28.5%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. 82.4% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje themelore ose janë të moshës 70 vjeç e lart. 460 pacientë janë liruar nga ICU.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.