ZYRTARE/ Klubi spanjoll kualifikohet në Champions, Milani i shet sulmuesin për 25 milionë euro

| 23:02
SHPËRNDAJE

Me humbjen e Vijarealit ditën e sotme, edhe matematikisht Sevija është në Champions për sezonin e ardhshëm.suso

Nga ky kualifikim i Sevijas ka fituar plot 25 milionë euro edhe Milani. E gjitha lidhet me Suson, i cili u largua nga Milani në janar, për të kaluar te Sevija.

Në marrëveshjen e firmosur mes klubeve, thuhej që në rast se klubi spanjoll kualifikohej në Champions, atëherë blerja e Susos ishte e detyrueshme.AC Milan v FC Internazionale - Serie A

Çmimi i vendosur për spanjollin ishte 25 milionë euro dhe tani Sevija është e detyruar t’i paguajë Milanit këtë shumë, për të marrë përfundimisht kartonin e lojtarit.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.