Zgjedhjet/ Ambasadori i Britanisë së Madhe: Të hetohen të gjitha parregullsitë e pretenduara në lidhje me procesin

Apr 28, 2021 | 20:08
SHPËRNDAJE

Duke reaguar për zgjedhjet e së dielës, ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman, kërkon nga institucionet shqiptare të hetojnë të gjitha parregullsitë e pretenduara në lidhje me procesin.

Norman

Ai thekson fushatën me program të Partisë Demokratike, ndërsa uron kryeministrin Edi Rama për mbështetjen.

Reagimi i ambasadorit Norman:

Urime Kryeministrit Edi Rama dhe Partisë Socialiste për rezultatin në zgjedhjet parlamentare, si dhe qytetarëve për pjesëmarrjen e tyre, pavarësisht kufizimeve të COVID19. Theksojmë gjithashtu fushatën e mbështetur në programe që zhvilloi Partia Demokratike si dhe rritjen e shënuar në rezultat.

Mbretëria e Bashkuar ka mbështetur dhe ka ndjekur nga afër përgatitjen dhe organizmin e zgjedhjeve të 25 prillit. Pamë me kënaqësi zbatimin e legjislacionit zgjedhor dhe pjesëmarrjen e gjerë të qytetarëve në votim.

Inkurajojmë gjithashtu institucionet shqiptare të hetojnë të gjitha parregullsitë e pretenduara në lidhje me procesin.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/