Vranësira të dendura, shtrëngata e rrufe, SHMU: Si do jetë moti të dielën

| 13:03
SHPËRNDAJE

73403939_773298486442826_6244264887921410048_n

Ditën e diel, në vend parashikohet mot me vranësira deri të dendura dhe intervale të shkurtra me diell në qendër të territorit, raporton Shëbimi Meteorologjik Ushtarak.

Reshjet e shiut, parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të territorit. Në zonën veriperëndimore dhe atë jugperëndimore të vendit, reshjet parashikohen të vazhdueshme, me intensitet mesatar dhe hera herës të lartë, në formën e shtrëngatave me rrufe lokale.

Era, do të fryjë me drejtim Juglindje- Jug dhe shpejtësi 5-12m/sek. Alpet, bregdeti dhe verilindja e vendit, do të përfshihen nga stuhi ere me rrahje.

Për pasojë, parashikohet shtim i dallgëzimit në dete me forcën 5 dhe 6 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 5ºC deri në 18ºC

zonat e ulëta 10ºC deri në 25ºC

zonat bregdetare 13ºC deri në 25ºC

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.