“Vizita e Vuçiçit në Kosovë, fitore diplomatike e Serbisë”

SHPËRNDAJE

Në lidhje me situatën e krijuar në Kosovë, sa i përket moslejimit të vizitës së Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq në fshatin Banjë, ka reaguar ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq.

PSAk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTmprN01EQV8vM2JlMDNiNjQ3NzIxNDUyNGJjNmE4MGQ3MDgyNmZiZGQuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB

Ai ka thënë se të gjitha këto ngjarje përfshirë dhe vizitën e tij në Kosovë,  janë fitore e madhe e Serbisë në aspektin diplomatik, njofton Klan Kosova.

Daçiq theksoi se çdo fjalë e folur nga Presidenti i Serbisë ishte në vijën e “asaj që thuhet në Bruksel, Ëashington dhe Moskë”.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.