VIDEO/ Vdekja e futbollistit shqiptar në fushë, publikohen pamje nga momenti tragjik

Feb 2, 2022 | 23:11
SHPËRNDAJE

Një ngjarje tragjike u regjistrua ditën e sotme në Greqi! Futbollisti 21-vjeçar shqiptar, Aleksandër Lambi, humbi jetën në fushën e lojës, teksa ra pa ndjenja në minutën e parë të sfidës.

auto_ambulanca1643832873

Të gjithë lojtarët, mjekët e të dyja skuadrave u sensibilizuan për t’i ardhur në ndihmë. I riu është dërguar në spital, por për fat të keq, nuk ka arritur të mbijetonte, duke ndërruar kështu jetë.

Mediat greke kanë arritur të publikojnë së fundmi, disa sekuenca nga moment tragjik i vdekjes së futbollistit shqiptar, teksa në fushë shikohet ambulance duke i ardhur në ndihmë shqiptarit, por pa mundur t’i shpëtojë jetën.

Lambi, cilësohej si një futbollist mjaft i talentuar dhe ishte pjesë e ekipit grek Apolon Smirnis. Së fundmi, ishte i huazuar te skuadra e Liupoli, ekip që militon në kategorinë e 3 të kampionatit grek.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura