VIDEO/ Sharje pafund dhe grushte në tunel, zbulohet kush u zu pas përfundimit të derbit në “Air Albania”

| 10:19
SHPËRNDAJE

Sherr në fund të ndeshjes pikërisht në dhomat e zhveshjeve, ku Bruno Telushi dhe Elton Kale kapen me njëri-tjetrin. Ka pasur edhe një grusht, por vetëm për pak çaste. Skuadrat përplasen masivisht në tunel, por në fund ishin forcat e sigurisë dhe stafet që ndanë lojtarët nga një grusht masiv. Në fakt, lojtarët u sulën me vrap, ndërsa i vetmi që qëndroi pasiv ishte Uilliam Kordeiro.

bandicam 2020-07-10 22-15-43-494

-Në momentin që gjyqtarët dolën në nxehje, vëzhguesi i takimit, Albano Janku, tërhoqi gjyqtarin Eldorian Hamiti dhe bisedoi me të disa çaste.

-Trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani, dhe Xhani Maxela kanë vendosur që të mos jenë në pankinë për të drejtuar të kuqtë. Sipas tyre, çështja e Koronavirusit nuk duhet nënvlerësuar, dhe për këtë, kanë qëndruar në shtëpi. Me të kuqtë nuk është grumbulluar as Esin Hakaj, një nga protagonistët e sherrit, si dhe Amir Bilali, të dy për t’i ruajtur nga ndonjë infektim i mundshëm.

-Mbi 200 tifozë në stadium për të ndjekur sfidën mes Partizanit dhe Tiranës. Ka pasur sharje pa fund, aq sa ka irrituar palët në fund të ndeshjes.

-Punëtorët e stadiumit sa herë që aksioni ishte në gjysmëfushën e njërës skuadër, hynin në fushë dhe rregullonin barin në krahun tjetër. Gjendja e fushës ishte skandaloze.

OLSI AVDIAJ

LAJMIN E PLOTË E LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”.

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.