VIDEO/ Lakuriq të shtrirë në dysheme, pamje të rënda të torturave çnjerëzore në burgje

| 16:55
SHPËRNDAJE

Të burgosurit e regjimit të Nikolas Maduros në Venezuelë po keqtrajtohen në mënyra çnjerëzore në burgjet e vendit.

Një video e cila po bën xhiro në rrjet, i tregon ata lakuriq, të shtrirë në dysheme, si dhe policët të cilët i godasin.

Capture

Video është publikuar nga ish-kryeparlamentari europian Antionio Tajani, i cili ka bërë thirrje për ndërgjegjësim dhe reagim ndërkombëtar ndaj regjimit venezuelas.

sipas mediave të huaja, hetuesit vendas kanë nisur hetime intensive për këto akte që përbëjnë një shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut, metoda që aplikoheshin vetëm në Mesjetë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.