VIDEO/ Kur shkenca bashkohet me modën, një fustan i krijuar në mes të skenës për Bella Hadid i mahnit të gjithë

Oct 1, 2022 | 18:31
SHPËRNDAJE

Bella Hadid i ka mahnitur të gjithë në sfilatën e modës Coperni gjatë Javës së Modës në Paris 2022 të premten.

Modelja u shfaq në pistë vetëm me një palë të brendshme dhe taka, duke mbuluar gjoksin e saj me duar, ndërsa një ekip prej tre burrash e lyen me spraj.

Ata spërkatën në mënyrë strategjike një lateks të bardhë të trashë rreth bustit të saj, duke krijuar një shtresë të plotë, ndërsa modelja qëndronte e palëvizur, duke levizur krahët.

Përfundimisht, u formua një fustan i gjatë, i cili përfshinte një të çarë anash kofshës dhe rripat të cilat qëndronin të varurr rreth shpatullave.

Coperni është i njohur për stilet e tyre të guximshme – marka u bë virale në prill për çantën e tyre të bërë nga xhami, të mbajtur nga Kylie Jenner dhe Doja Cat .

Fansat u çmendën për fustanin e krijuar para syve të tyre: “Unë jam pa fjalë… ky është art”- shkroi dikush në Tëitter, ndërsa një tjetër tha : “Moda bëhet që përsëri vërtet argëtuese është shërimi i botës.”

Hadid ka mahnitur në të gjithë pasarelën këtë muaj, duke u ngjitur në pistë më herët gjatë ditës për Victoria Beckham dhe duke ecur në sfilatën e modës Isabel Marant me motrën Gigi Hadid të enjten. Ajo gjithashtu u shfaq në Londër në fillim të kësaj jave për Burberry, dhe Milano dhe Neë York City para kësaj.

Ndërsa Muaji i Modës po mbyllet, me shfaqjet kryesore si Valentino, Balenciaga, Louis Vuitton dhe Chanel ende që do të vijnë, ka të ngjarë që ylli të shfaqet më shumë në pasarela edhe pse sigurisht asnjë nuk do të jetë aq e paharrueshme sa kjo.

© Panorama.al

Te lidhura