VIDEO/ Java e parë e Kategorisë Superiore, ja goli më i bukur

SHPËRNDAJE

Java e parë e kampionatit prodhoi vetëm 5 gola, nga ku në dy fitore vendosën penalltitë, pikërisht në Korçë dhe Gjirokastër. I vetmi gol që mund të dallohet nga të tjerët për nga mënyra e aksionit është ai që shënoi mesfushori brazilian, Uilliam Melo, ndaj Laçit.

kukesi laci

Pas kombinimeve të bukura në krahun e djathtë, Çyrbja kroson në zonë dhe Melo me kokë e dërgon topin në rrjetë. Gol interesant edhe ai i Plakut, pas një kundërsulmi dhe këmbënguljeje deri në fund.

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.