VIDEO/ HISTORIKE! “Mbreti” shqiptar Florian Marku, i pamposhtur dhe tani kampion i botës

Sep 25, 2021 | 20:06
SHPËRNDAJE

Florian Marku ia ka dalë të fitojë titullin kampion bote për federatën IBF. “Mbreti” shqiptar ka triumfuar me pikë, ndaj ukrainasit Maksim Prodan, pas plot 10 raundesh të zhvilluara.

marku prodan

Marku ishte dominues ndaj kundërshtarit të tij. Edhe pse nuk arriti ta hidhte me “nokaut” ukrainasin Prodan.

Marku kampion

Kjo ishte ndeshja  më e rëndësishme e karrierës deri më tani në boksin profesionist, për Florian Markun, i cili është i pamposhtur, teksa në total në 10 duele të zhvilluara ka fituar 9 prej tyre teksa 1 është mbyllur në barazim.


PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura