VIDEO/ Gruaja e re përplas të moshuarin në vijat e bardha, pa e ditur se ai ishte i afërmi i saj. E braktisi në rrugë dhe u zhduk derisa…

| 21:17
SHPËRNDAJE
 

Një shofer goditi dhe plagosi rëndë një burrë të moshuar teksa kalonte mbi vijat e bardha, për të mësuar më vonë se ishte vjehrri i saj ai që kishte mbetur në agoni.

33434210-8755573-image-a-16_1600687448288

Fatheha Begum Abedin ishte shpërqendruar sepse po përdorte telefonin kur plugoi 61 vjeçarin në zonën Highfields të Leicester në shkurt 2018.

Por në vend që të ndalonte ta ndihmonte, ajo vazhdoi të voziste. Incidenti tronditës u kap nga kamerat e sigurisë dhe çoi në një apel të profilit të lartë të policisë për të gjetur drejtuesin përgjegjës.

Abedin filloi të sajonte një seri gënjeshtrash me shpresën se do të mbulonte atë që kishte bërë.

Historitë e largëta të 29-vjeçares evoluan ndërsa policia mblodhi më shumë prova kundër saj.

Fillimisht ajo këmbënguli se nuk ishte në dijeni të përplasjes, e cila ndodhi mbrëmjen e së hënës, 5 shkurt.

Më tej ajo tha se mund të ishte përfshirë, por kishte pësuar një humbje të pjesshme të vetëdijes të shkaktuar nga një sulm astme, që do të thotë se nuk kishte asnjë kujtim të incidentit.

Megjithatë, forca e goditjes lakoi fshirësit dhe shkatërroi xhamin mbrojtës.

Ajo më vonë pretendoi se dëmi ishte shkaktuar nga hajdutë që hynë në makinë për të vjedhur telefonin e saj, tha prokurori Joey Kwong.

Kwong shtoi se Policia e Leicestershire më vonë përcaktoi se ajo kishte fshirë 32 mesazhe shkrimore inkriminuese nga telefoni i saj dhe i kishte riparuar xhamin para se policia ta shqyrtonte.

Ajo u paraqit në gjykatë të mërkurën – e mbështetur nga anëtarët e familjes duke përfshirë vjehrrin- për t’u dënuar.

Familja e saj fillimisht nuk ishte në dijeni të asaj që ajo kishte bërë, por përfundimisht mësoi për përfshirjen ndërsa hetimi policor vazhdoi.

Para se ta dënonte, gjykatësi Robert Brown dha një kronologji të incidentit, duke theksuar se vjehrri i saj u largua nga shtëpia për të vizituar një të afërm që jetonte afër shtëpisë së tyre.

Ajo u përplas me të, duke shkaktuar një numër lëndimesh serioze, duke përfshirë një legen të thyer.

Ajo u dënua me 18 muaj gjithsej për dy vepra penale dhe iu ndalua drejtimi i makinës për dy vjet e nëntë muaj.

 

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.