VIDEO/ Detaji që nuk patë gjatë marrëveshjes Trump-Kim Jong, pse lideri i Koresë së Veriut e ndërroi me urgjencë stilolapsin

SHPËRNDAJE

Si të shmangim një stilolaps helmues? Siguria e Kim Jong-un ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu re, nuk i shpetoi kamerave, qe e fokusuan e me pas u be lajm. Momenti kur Kim Jong Un i heqin stilolapsin gjate nenshkrimit te marreveshjes me Trump dhe ia zevendesojne me nje tjeter ne sekonden e fundit.

Edhe ne kete rast nuk munguan komentet per nje fobi te madhe apo paranoje se mos liderin e helmojne.

Në momentet para se Kim të ulej me presidentin Donald Trump për të firmosur deklaratën e përbashkët pas takimit të parë midis udhëheqësve të dy vendeve, një ndihmës i sigurisë, që mbante doreza të bardha kapi stilolapsin e zi të lene ne tryeze qe duhet ta perdorte Kim.

Ndërsa bota shikonte rreth orës 2 të mëngjesit, një anëtar i ekipit të Kimit të sigurimit mbylli stilolapsin në mënyrë të përsëritur me një pëlhurë të bardhë të një lloji.

Pastaj, kur Kim dhe Trump hynë në dhomë, motra e Kim Kim Yo-jong arriti para vëllait të saj dhe i dha atij një stilolaps tjetër që e mori nga një xhep në xhaketën e saj.

Me atë stilolaps që Kim nënshkroi marrëveshjen duke shpallur angazhimin e Koresë së Veriut për të punuar drejt denuclearizimit të plotë të gadishullit Korean.

1 2 3 4 5 6

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakUlen barrierat për biznesin, Ahmetaj: Gati njohja e certifikatave sanitare
Artikulli tjetërÇerdhet e Tiranës/ Katër ditë afat për regjistrim, ja dokumentet që ju duhen

S'KA KOMENTE

Comments are closed.