Vendim i papritur, Kolina largohet nga UEFA

SHPËRNDAJE

Pierluiixhi Kolina është larguar nga posti i krye-dizenjatorit të UEFA dhe në vendin e tij do të emërohet një italian tjetër. Ai është Roberto rozeti i cili tashmë është përgjegjës për VAR-in në Itali. Nuk dihen ende arsyet e largimit të cilësuarit si arbitri më i mirë i historisë, por mendohet se kanë qenë arsye personale.

kolina

Megjithatë ai do të vazhdojë të mbajë postin e presidentit të komisionit të gjyqëtarëve të FIFA-s, qe e ka marrë si detyrë që në vitin 2007.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakNga ngrirja e pagave te shtesa për pensionistët, hyn në fuqi buxheti. Sa do përfitohet sipas kategorive
Artikulli tjetërNga Bulevardi i Ri te 20 shkollat e reja, Veliaj prezanton projektet e këtij viti për Tiranën

S'KA KOMENTE

Comments are closed.