Vajza 14 vjeçare ngrihet në mes të natës dhe godet 12 herë me thikë të ëmën

SHPËRNDAJE

Është e vështirë të përshkruhet me fjalë ajo që ndodhi të enjten e kaluar në një apartament në Kaminia, ku një nënë e divorcuar jeton me dy vajzat e saj 14 vjeçare.

kaminia-arthro

Ishte herët enjten kur një nga dy vajzat u hodh nga shtrati duke u drejtuar për në kuzhinë, ku mori një thike 23 cm.

Pastaj shkoi në dhomën e ndenjes ku flinte e ëma. Ajo filloi ta godasë me thikë në shtrat rreth orës 02:00 të mëngjesit.

E ëma e tmerruar ka filluar të bërtasë duke kërkuar ndihmë. Vajza tjetër është zgjuar duke lajmëruar policinë. Forcat e rendit shkuan menjëherë në vendngjarje. Vajzat tjetër kishte arritur t’i marrë thikën së motrës dhe në të njëjtën kohë lajmëroi për ndihmë edhe shoqen e mamasë së saj.

Nëna u dërgua në sallën e operacionit me gjithsej 12 thika: tre në krahun e majtë, një në shpatull, dy në gji, katër në bark, dhe dy në pjesën e pasme. Ajo iu nënshtrua qepjeve dhe tani ndodhet në një repart të thjeshtë të spitalit jashtë rrezikut për jetën.

Vajza u arrestua dhe u ekzaminua nga një psikolog fëmijësh në Paedon. Në prani të psikologut, ajo tha se nuk mbante mend asgjë. Prokurori e liroi atë me kushte kufizuese.

Sipas motrës së saj, 14-vjeçarja luajti lojëra në një tabletë deri në orët e vona të natës.

Gjithashtu pas hetimeve të policisë, thika u gjet në plehra disa metra larg shtëpisë. Raportet thonë se pas incidentit në shtëpi, motra binjake 14-vjeçare, e cila së bashku me djalin e djalit të nënës së saj, u përpoqën të pastrojnë zonën dhe e hodhën objektin në plehra.

Janë ekzaminuar gjithashtu rrobat që vajza kishte veshur në kohën e sulmit.

“Protothema” shkruan se familja nuk kishte raportuar asnjëherë për diçka të çuditshme

Prindërit e vajzave, megjithëse të ndarë, mbanin marrëdhënie të mira dhe 14-vjeçarja që goditi me thikë nënën e saj ishte një nxënëse e mirë.

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.