Vajushi nuk ia del te Pro Verçeli, shkëput kontratën me marrëveshje

SHPËRNDAJE

Armando Vajushi i ka dhënë fund avneturës së tij dy vjeçare te skuadra e Pro Verçelit. 26-vjeçari ka shkëputur me marrëveshje çdo gjë që e lidh me klubin italian. Pro Veçeli luan në Seria B dhe lojtari shqiptar nuk arriti që gjatë dy sezoneve të bindë as edhe për një moment trajnerin për një vend në formacion.

Armando Vajushi

Edhe pse u transferua te Avelino në formë huazimi ai përsëri nuk arriti të tregonte vlerat duke treguar shumë pak. Vetëm 1 gol të shënuar gjatë gjithë sezonit.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakINTERVISTE/ Flet drejtoresha e Kontributeve në ISSH, Anisa Kureta: Si përfitohet pension më i lartë me sigurimin vullnetar e statusi i naftëtarit
Artikulli tjetërÇështja “Çinari”, Vllaznia i del në krahë Gjyrezit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.