U shpall kampion bote, ndahet nga jeta 28-vjeçari

SHPËRNDAJE

Nikolas Bet u shpall para disa ditësh kampion bote në atletizëm në garën e 400 metrave në “Pekin 2015”. Për fat të keq sportisti nuk ka arritur ta gëzojë këtë fitore pasi ai ja ndërruar jetë në një aksident rrugor në vendin e tij.

74707-933x445

Bett ishte duke udhëtuar me mjetin e tij dhe ka humbur kontrollin duke rënë në një kanal ku mori plagë të mëdha. Ai u nis mejnëherë për në urgjencë por nuk ka arritur tu mbijetojë plagëve të marra. Lajmin për ndarjen nga jeta të 28-vjeçarit e ka konfirmuar vetë familja e tij.

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.