Tratativë 100 milionë euro, mesfushori i Barcelonës pranë Mançester Sitit

Nov 19, 2021 | 10:30
SHPËRNDAJE

Frenki De Jong mund të lërë Barcelonën pas dy vitesh nga mbërritja e tij në Katalunjë. Sipas asaj që raporton britanikja “The Sun”, mesfushori holandez ka përfunduar në listën e të sakrifikuarve të katalanasve ku Mançester Siti dhe Guardiola janë të gatshëm që të bëjnë çmendurira për të.

DE JONG

Tratativa mund të nisë me një shifër stratosferike si 100 milionë euro që do t’i lejonte “The Citizens” rritjen e kualitetit në mesin e fushës dhe blaugranat mund të merrnin frymë lirisht në këndvështrimin ekonomik.

Ish-lojtari i Ajaksit, në këtë sezon me Barcelonën është aktivizuar në total në La Liga në 9 ndeshje nga ku ka dhuruar dy asiste.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura