Tragjedi në skuadrën italiane, vdes trajneri dhe mbetet i plagosur portieri

SHPËRNDAJE

Një lajm shumë i hidhur ka pushtuar kampin e skuadrës italiane të Sirakuzës. Ekipi italian i cili militon në Seria C është bërë kryefjalë e mediave italiane pas aksidenteve tragjike që i mori jetën trajnerit Davide Artale dhe lanë të plagosur portierin e skuadrës, Maurice Gomis.

18381

Trajneri Artale ka mbetur i vdekur në vend pasi makina e ti u përplas me një mur dhe u rrokullis disa herë, ndërsa portieri Gomis është lënduar dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakMediat kroate "godasin" Vuçiçin për qëndrimin ndaj Millosheviçit, shikoni çfarë shkruajnë
Artikulli tjetërVIDEO/ Ishte i pranishëm në “Wembely”, shikoni rënien qesharake të Murinjos gjatë hyrjes për në stadium

S'KA KOMENTE

Comments are closed.