Tensionet e negociatave, përfundon takimi i ambasadorit Lu me Ramën

SHPËRNDAJE

Ka përfunduar takimi i ambasadorit Lu me kryeministrin Rama. Takimi ka zgjatur rreth zgjati 20 minuta.

Pak pasi doli nga takimi që pati me Bashën, Lu iu drejtua kryeministrisë për një takim me kryeminsitrin.

komisariati-digital-rama-llalla-tahiri-donald-lu-syri-300x182

Takimi i Lu me Bashën erdhi pas deklaratës së koalicionit opozitar, se kanë pranuar paketën McAllister plus si dhe publikuan 20 pikat e dakordësuara në këtë ofertë e cila u ndërmjetësua nga zv/ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee.

Negociatat mes palëve vijojnë për zgjidhjen e ngërçit politik, ndërkohë që ajo e cila ndan sot maxhorancën dhe opozitën është data e zgjedhjeve.

Nersa pak me pare me ane te nje letre kreu i PD-se Lulzim Basha i eshte drejtuar kryeminstrit Rama qe te pranoje pa kushte paketen e SHBA-ve.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.