Tension në Kuvend/ Rama pa mikrofon i flet nga pas Berishës: E dhjeve

SHPËRNDAJE

Seanca e sotme e Kuvendit nisi dhe u pasua me tensione. Teksa ish-kryeministri Sali Berisha po fliste nga foltorja e Kuvendit, duke e quajtur sjelljen e pr/ligjit për pakicat në shkelje të hapur të Kushtetutës dhe një gjë fare qesharake, që sipas tij bëhet për rivalitet mes klaneve mafioze në qeveri, ka reaguar pa mikrofon nga vendi kryeministri Rama.

rama-berisha

Ai ka përmendur fjalën ‘e dhjeve’ kur fliste Berisha. Kaq ka mjaftuar që deputetët e PD-së, të nisin protestën në sallë, deri në bllokimin e foltores.

Për këtë cështje jashtë sallës së Kuvendit u pyet edhe kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

“A është normale zoti Balla që kryeministri Rama të flasë pa mikrofon e ta ofendojë ish kryeministrin Berisha?”, u pyet Balla.

Pas kësaj Balla u përgjigj: Së pari, duhen pastruar burimet e PD-së, se furnizohen më ujë jo të pastër, e dyta rregullorja e ka të parashikuar, nuk e imponon dot asnjë deputet i PD.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakZbardhet dëshmia e Çakos/ Replika me Shullazin në gjyq: Cili më implikoi mua në kanosje?
Artikulli tjetërAtentati në Lushnjë hakmarrje për Aldo Baren? Zbulohet lidhja e nipit të tij me të ekzekutuarit (vrasjet që kanë tronditur qytetin)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.