ZYRTARE/ Sulmuesi i Kombëtares njofton largimin, del lojtar i lirë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 24, 2021 | 9:29


ZYRTARE/ Sulmuesi i Kombëtares njofton largimin, del lojtar i lirë

Bekim Balaj e mbyll aventurën me skuadrën e Shturm Grazin. Pas dy viteve te skuadra austriake, sulmuesi i Kombëtares ka vendosur të largohet pas përfundimit të sezonit.

Balaj

Ka qenë vetë lojtari i cili e ka komunikuar vendimin, duke i uruar më të mirat skuadrës ku luajt në dy sezonet e fundit. Tashmë Balaj del lojtar i lirë dhe do të kërkojë për një ekip të ri ku do të vazhdojë karrierën e tij futbollistike.

Në 29 ndeshje të zhvilluara me Shturm Grazin në këtë sezon, ku shumicën i nisi nga stoli, Balaj ka arritur të shënojë 3 gola.

bakaj