ZYRTARE/ Qose gati për aventurën e re, mesfushori firmos me klubin çek

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 14, 2020 | 11:46


ZYRTARE/ Qose gati për aventurën e re, mesfushori firmos me klubin çek

Mesfushori i Kombëtares, Kristi Qose ka mbyllur aventurën e tij te skuadra e Ruzomberok dhe ka firmosur me skuadrën çeke Karvina.

qose fff

24-vjeçari me origjinë nga Korça, firmosi një kontratë deri në vitin 2022 me klubin e ri. Karvina militon në elitën e futbollit çek, por momentalisht nuk po kalon një moment të mirë.

Qose në 17 ndeshje që luajti këtë sezon te Ruzomberok, shënoI dy gola dhe dhuroi dy asist. Kujtojmë që mesfushori ka luajtur dhe dy ndeshje me fanellën e përfaqësueses shqiptare.

qose

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com