VIDEO/ Vuajtje që u jep gëzim, Ramosi bën heroin dhe çon Realin +4 nga Barcelona

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 3, 2020 | 0:04


VIDEO/ Vuajtje që u jep gëzim, Ramosi bën heroin dhe çon Realin +4 nga Barcelona

Reali fitoi me vuajtje ndaj Getafes duke fituar minimalisht në javën e 33-ë të kampionatit spanjoll.
Eb87lhNWAAkUHp3
Serxho Ramos ishte sërish protagonist në këtë takim duke kthyer në gol penalltinë  fituar në minutën e 79-ë. Tashmë madrilenët ndihen më të qetë në renditje pasi kanë krijuar një distancë prej 4 pikësh nga Barcelona.

Miqtë rezistuan për mrekulli për 79 minuta, por gabuan duke u dhënë mundësinë “Los Blancos” të fitonin ndeshjen.

FT: REAL MADRID-GETAFE 1-0
Ramos (p) 79′

PANORAMASPORT.AL