VIDEO/ U plagos dhe u bllokua në dëborë, policia me mision të vështirë. Shikoni si i shpëtohet jeta skiatorit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 15, 2021 | 19:50


VIDEO/ U plagos dhe u bllokua në dëborë, policia me mision të vështirë. Shikoni si i shpëtohet jeta skiatorit

Një helikopter i policisë franceze udhëtoi gjatë një mali me lartësi 7,000 metra, në përpjekje për të shpëtuar një skiator të plagosur.

skiatori

Një fluturim dhe rrugëtim i pabesueshëm edhe për vetë pilotin i cili kreu një mision tepër të vështirë. Nuk dihet ende sesi është gjendja e skiatorit por policia franceze bëri të mundur arritjen në kohë që ta shpëtonte në mes të dëborës.

Policia franceze shpëton skiatorin on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/