VIDEO/ Thyen rekordin e legjendës Abdul-Xhabar në NBA, natë historike për “Mbretin” LeBron

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 8, 2023 | 9:50

VIDEO/ Thyen rekordin e legjendës Abdul-Xhabar në NBA, natë historike për “Mbretin” LeBron

LeBron Xhejms është bërë koshashënuesi më i mirë në historinë e NBA-së. Këtë arriti ta bënte kundër Oklahoma City Thunder duke shënuar 36 pikë në më pak se tri të katërtat e lojës.Collage Maker-08-Feb-2023-09.35-AMLeBron arriti të thyente rekordin historik të legjendës së NBA-së Karem Adbul-Xhabar pas 39 vjetësh.

Me gjuajtje nga gjysmëdistanca, ashtu siç realizoi koshin e tij të parë në karrierë në Sakramento 20 vjet më parë, LeBron shënoi pikën e 35-të dhe të 36-ta në përballjen e fundit për të kapur kuotën e 38 390 pikë në total, duke lënë pas legjendën Karem Abdul-Xhabar.

95

      

PANORAMASPORT.AL