VIDEO/ Roma dhe Lacio hap fals në kampionat, Atalanta vazhdon marshimin. Ja rezultatet e ndeshjeve të Serisë A

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 6, 2019 | 17:11

Bota Seria A Të fundit Video

VIDEO/ Roma dhe Lacio hap fals në kampionat, Atalanta vazhdon marshimin. Ja rezultatet e ndeshjeve të Serisë A

U luajtën në orën 15:00, 3 sfidat e vlefshme për javën e 7-të të Kategorisë Superiore! Lacio e Thomas Strakoshës ka bërë një tjetër hap fals në kampionat, teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 në transfertë ndaj Bolonjës.

Atalanata

Fitore tepër e rëndësishme për Atalantën e Berat Gjimshitit. Zikaltërit mposhtën Leçen me rezultatin 3-1, duke u ngjitur në kuotën e 16 pikëve, po aq sa Juventusi i vendit të dytë, që do të luajë sot në mbrëmje ndaj Interit!

Ndërkohë Roma vazhdon të zhgënjejë në kampionat. Kryeqytetasit barazuan në shtëpi ndaj Kaljarit me rezultatin 1-1, teksa diferenca me kryesuesit është thelluar ndjeshëm. Për sa i përket sfidës së orës 12:30, atë mes Fiorentinës dhe Udinezes, ajo u mbyll me fitoren e vendasve 1-0.

REZULTATET: 

BOLONJA-LACIO 2-2

ROMA-KALJARI 1-1

ATALANTA-LEÇE 3-1

FIORENTINA-UDINEZE 1-0
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com