VIDEO/ “Perandori” rikthehet të luajë futboll pas 7 vitesh, shënon gol dhe asiston dy të tjerë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 28, 2017 | 16:13

VIDEO/ “Perandori” rikthehet të luajë futboll pas 7 vitesh, shënon gol dhe asiston dy të tjerë

“Perandori” Adriano është rikthyer të luajë futboll, edhe pse në një ndeshje miqësore ish-sulmuesi kaq emocionuar fansat me rikthimin e tij. Miqësorja ishte e organizuar nga Ziko, që kishte mbledhur disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit brazilian ndër vite, por jo vetëm.

Capture

Pjesë e miqësores kanë qenë Adriano, Romario, Leonardo, Renato Guaço, por edhe Rekoba, Sorin, Edgar Davids etj. Ekipi i Adrianos me ngjyre të kuqe ka fituar me rezultatin 7-3 dhe braziliani shënoi golin e pestë dhe asistoi dy të tjerë.

sdfsd

Ndeshja u luajt në stadiumin e famshëm “Marakana” dhe shënoi rikthimin e Adrianos në fushë, pas 7 vitesh. Ndeshja e fundit kishte qenë në vitin 2010 me fanellën e Flamengos.

www.minuta90.com