VIDEO/ Nga mbrojtja në sulm, Rrahmani bën çdo gjë që Verona të fitojë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 12, 2020 | 20:43


VIDEO/ Nga mbrojtja në sulm, Rrahmani bën çdo gjë që Verona të fitojë

Verona e dy futbollistëve të Shqipërisë dhe Kosovës Amir Rrahmanit dhe Marash Kumbullës duke përmbysur ndeshjen me Xhenoën nga 0-1 në 2-1.

rrahmani

Kapiteni i Kosovës përveç vendosmërisë në mbrojtje tregoi dhe dëshirë për të shënuar. 24-vjeçari u inkuadrua në golin e dytë dhe vendimtar të verdhebluve duke u inkuadruar vetë. Pas një aksioni të gjatë, qendërmbrojtësi mori rolin e sulmuesit duke e goditur topin vetë, por përpjekjen e pasuksesshme për të shënuar e shërbleu më së miri shoku i skuadrës së Rrahmanit Zakani që e shtyu saktë topin në rrjetë.

Futbollisti i Kosovës vazhdon të fitojë vlerësime pozitive për paraqitjet e tij në fushë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/