VIDEO/ Murinjo me ide “të çmendura”, tre lojtarë të Mançesterit përballë 100 fëmijëve hiperaktivë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 7, 2018 | 17:39

VIDEO/ Murinjo me ide “të çmendura”, tre lojtarë të Mançesterit përballë 100 fëmijëve hiperaktivë

Mund të ishte e vetmja kohë ku Zhose Murinjo pati një buzëqeshje gjatë turneut parapërgatitor të për sezonin e ardhshëm të Mançester Junajtidit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ndërkaq udhëtimi tre javor i skuadrës ishte i mbushur me zhgënjime për menaxherin e mposhtur të Junajtidit.

4EE4D1AE00000578-6034607-image-a-16_1533633293469

Megjithatë ajo që ra në sy në këtë fazë ishte sfida që Murinjo i ngarkoi 3 lojtarëve të skuadrës, Huna Matës, Ander Herrerës dhe Kris Smolling.

4EE4D1AE00000578-6034607-image-a-16_1533633293469

Trajneri i vendosi lojtarët e tij përballë një skuadre me 100 fëmijë hiperaktivë në një segment për “Late Shoë” të Xhejms Korden. Disa herë Murinjo tentoi të ndihmonet lojtarët e tij, por pastaj nuk i rezistoi dot të qeshura.

 

www.minuta90.com