VIDEO/ Lajpcig “presion” Bajernit kryesues, Hofenheimi “poker” ndaj Verder Bremenit. Ja rezultatet e Bundesligës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 21, 2021 | 20:39


VIDEO/ Lajpcig “presion” Bajernit kryesues, Hofenheimi “poker” ndaj Verder Bremenit. Ja rezultatet e Bundesligës

Kanë përfunduar tri sfidat e javës së 22 të Bundesligës gjermane.

lajpcig

Lajpcigu ka mposhtur në transfertë 0-3 skuadrën e Hertës së Berlinit dhe përfiton nga humbja e Bajernit të Mynihut nga Frankfurti duke iu afruar me -2 pikë skuadrës bavareze në kreun e klasifikimit.

Bajer Leverkuzen ndalet në një barazim 1-1 ndaj Augsburgut në transfertë.

Hofenheimi fiton me “poker” ndaj Verder Bremenit me rezultatin 4-0 brenda në shtëpi.

SFIDAT E PËRFUNDUARA TË BUNDESLIGËS –

HERTA BERLIN 0-3 LAJPCIG

Sabitzer 28 ‘, Mukiele 71′, Orban 84’

AUGSBURG 1-1 BAJER LEVERKUZEN

Niderleshner 5′ / Tapsoba 90+5′

HOFENHEIM 4-0 VERDER BREMEN

Bebu 26′, Baumgartner 44′, Dabur 49′, Ruter 90′

RENDITJA E BUNDESLIGËS –

bundesliga

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/