VIDEO/ “Ka vdekur, ka vdekur”, Antonio Konte “shpërthen” për vonesën e Pikesë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 3, 2019 | 16:40

Bota Liga e Kampioneve Seria A Të fundit Video

VIDEO/ “Ka vdekur, ka vdekur”, Antonio Konte “shpërthen” për vonesën e Pikesë

Barcelona mundi Interin 2-1, mbrëmjen e djeshme, por në kampin e zikaltërve kanë shumë pakënaqësi ndaj arbitrit, siç e shprehu dhe Antonio Konte pas ndeshjes.

konte

Por, edhe gjatë lojës Konte ishte nervoz dhe kontestoi jo pak herë vendimet e gjyqtarit. Gjatë një momenti të lojës, Pike është shtrirë në fushë dhe ka qëndruar për disa momente, gjë ka nervozuar Konten.

Ai është kapur nga kamera duke i thënë gjyqtarit me ironi për Pikenë: “Është i vdekur, është i vdekur”.

Trajneri puljez është përfshirë së tepërmi emocionalisht në ndeshjen e djeshme dhe ka shpërthyer ndaj arbitrit, që e ndëshkoi me të verdhë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com