VIDEO/ Humbja e dytë në miqësore, Partizani mposhtet nga hungarezët e Honved

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 15, 2020 | 23:30


VIDEO/ Humbja e dytë në miqësore, Partizani mposhtet nga hungarezët e Honved

Partizani i trajnerit Adolfo Sormani luajti sot ndeshjen e dytë miqësore në kuadër të minifazës përgatitore në Antalia, teksa u mposht me rezultatin 2-0 nga hungarezët e Budapest Honved. 

Partizani miqesorja

Me këtë takim “demat” u dhanë fund ndeshjeve testuese në Turqi, por njëkohësisht mund të mbyllen edhe provat për lojtarët që stafi ka pasur në stërvitje gjatë kësaj periudhe.

Partizani 555

Ky ishte  miqësorja e dytë e humbur nga Partizani, pasi në miqësoren e parë të kuqtë e luajtën më 10 janar,  u mundën 1-0 nga Trabzonspori.

Për sa i përket sfidës së sotme, sulmuesi italian Lanzafame, realizoi golin e parë në minutën e 36-të, duke ekzekutuar në mënyrë mjeshtërore një goditje dënimi, ndërkohë që futbollisti Cipf dyfishoi shifrat në të 62-tën.

FT| PARTIZANI – HONVED 0-2

Lanzafame (36′), Cipf (62′)

GOLI I DYTË I HONVED: 

GOLI I  PARË I HONVED: 


 

LINKU PËR TË NDJEKUR LIVE NDESHJEN

FORMACIONI ZYRTAR:

PARTIZANI: Hoxha (Malaj, 73.) – Bitri, Belica (Bilali, 67.), Idrizaj, Telushi (Brown, 74.), Trashi (Moses, 74.), Romero (Melo, 52.), Broja, Cinari (Kote, 74.), Solomon (Kodra, 74.), Bardhi (Llanaj, 74.)

pARTIZANI

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com