VIDEO/ “Harron” topin, Tibo Kurtua bën gafën e pabesueshme në ndeshje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 18, 2020 | 23:37


VIDEO/ “Harron” topin, Tibo Kurtua bën gafën e pabesueshme në ndeshje

Edhe portierët e zotë mund kenë një ditë të keqe. Gardiani i Realit dhe Belgjikës Tibo Kurtua bëri ndoshta gafën më të madhe të karrierës së tij në ndeshjen e Ligës së Kombeve me Danimarkën.
KURTUA

Në minutën e 86-të, njëri prej lojtarëve të Belgjikës kthen topin pas te 28-vjeçari, i cili e kishte shumë të lehtë të kontrollonte topin, por në mënyrë të çuditshme ai “harron” për një moment që topi është në lëvizje dhe nuk kujtohet ta godasë. Megjithatë, Belgjika shënoi golin e katërt dhe fitoi takimin 4-2 për të shkuar mes 4 ekipeve më të mira të Ligës së Kombeve.

PANORAMASPORT.AL