VIDEO/ E krahasojnë me Usain Bolt, ja sa ishte shpejtësia që arriti Daglas Kosta në ndeshjen me SHBA

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 18:27

VIDEO/ E krahasojnë me Usain Bolt, ja sa ishte shpejtësia që arriti Daglas Kosta në ndeshjen me SHBA

Brazili arriti të fitonte me rezultatin 2-0 përballë skuadrës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës me gola të shënuar nga Firminjo dhe Nejmar. Ai që ra në sy ishte goli i Firinjos, jo nga mënyra e ekzekutimit, por nga mënyra e krijimit të aksionit.

ct-90mins-douglas-costa-picks-up-injury-in-brazil-training-20180523

Ishte Daglas Kosta që niset bukur në krahun e djathtë më një shpejtësi marramendëse duke e lënë pas kundërshtarin e tij dhe më pas duke asistuar drejt Firminjos i cili e shtyu drejt rrjetës. Në atë marrje të krahut lojtari i Juventusit arriti të kapte shpejtësinë 34.8 km/h dhe kaq ka mjaftuar që në Brazil të fillojnë dhe ta krahasojnë me njeriun më të shpejtë në botë, Usain Bolt..

 

www.minuta90.com