VIDEO/ Dinamo i jep “shuplakë” Lushnjës, lagunarët turpërohen në “Selman Stërmasi”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 10, 2022 | 23:50

VIDEO/ Dinamo i jep “shuplakë” Lushnjës, lagunarët turpërohen në “Selman Stërmasi”

Dinamo ka mposhtur Lushnjën me rezultatin e thellë 5-0 në “Selman Stërmasi”.

topi-kategoria-e-pare

Sfida u zhbllokua shumë shpejt në minutën e 11’ me Denison i cili kaloi në avantazh ekipin e tij.

Pak minuta përpara se të përfundonte pjesa e parë, dinamovitët shënuan edhe dy gola të tjerë. Në minutën e 41’ Denison shënoi të dytin, kësaj here me penallti. Ndërsa në minutën e 42’ Prodani shënoi edhe të tretin.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 3-0 për Dinamon.

Ndërsa në pjesën e dytë golat u shënuan nga Samaka në të 82’ dhe Danaj në 84’. Kështu Dinamo merr 3 pikë të tjera në kampionat dhe renditet në vendin e parë me 24 pikë.

DINAMO 5-0 LUSHNJA

11′, 41′ (P) Denison, 42′ Prodani, 82′ Samake, 84′ Danaj

Goli i Danaj

Goli i Samake

Goli i Prodanit

Goli i dytë i Denison

Goli i parë i Denison

DINAMO: Simoni, Prodani, Dikson, Samake, Allmuça, Daja, Samaçi, Vokrri, Bardhi, Denison, T. Marku.

Trajner: Nevil Dede

LUSHNJA: Kaloshi, Magani, Basha, Daci, Meta, Haxhiu, Pervataj, Alushi, Andoni, Canka, Pepa.

Trajner: Blerim Hasalla

RENDITJA E TABELËS

55

PANORAMASPORT.AL