VIDEO/ Brohoritën “Kosova është Serbi”, huliganët serbë sulmohen nga tifozët suedezë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 10, 2022 | 21:49


VIDEO/ Brohoritën “Kosova është Serbi”, huliganët serbë sulmohen nga tifozët suedezë

Huliganët serbë vazhdojnë ta traumatizojnë Europën. Para ndeshjes së mbrëmshme të zhvilluar në Stokholm, tifozët serbë kanë vazhduar me thirrje raciste “Kosova është Serbi”, teksa janë sulmuar nga disa tifozë suedezë.

3056793_7777_ls

Pas kontaktit fizik, kanë qenë forcat e rendit që e kanë qetësuar situatën duke iu shmangur më të keqes. Kjo nuk është hera e parë që tifozët serbë bëjnë thirrje raciste dhe terrorizojnë qytetet e tjera me sjellje të dhunshme.


View this post on Instagram

A post shared by NS Uživo (@nsuzivo.rs)

PANORAMASPORT.AL