VIDEO/ Bajernin nuk e ndal as kartoni i kuq, Nagelsman siguron fitoren e pestë radhazi në Bundesliga

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 24, 2021 | 22:39


VIDEO/ Bajernin nuk e ndal as kartoni i kuq, Nagelsman siguron fitoren e pestë radhazi në Bundesliga

Bajern Mynih nuk ndalet. Bavarezët kanë mposhtur 1-3 në transfertë Grojther Furthin duke siguruar fitoren e 5-të radhazi në Bundesliga.

bajern mynih

Skuadra e Nagelsman e mbylli pjesën e parë në avantazh 0-2 me gola të Myler dhe Kimish. Pjesa e dytë nuk nisi në mënyrën më të mirë për kampionët e Gjermanisë të cilët mbetën me 10 vetë pas daljes me karton të kuq të Pavard.

Por kjo nuk e pengoi Bajernin të gjente golin e tretë, ku protagonist u bë Griesbek që shkaktoi autogol në portën e tij.  2 minuta nga fundit, Iten shënoi golin e nderit për Grojther Furthin.

Bajerni merr kështu kryesimin e kampionatit duke grumbulluar 16 pikë pas 6 ndeshjesh.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/