VIDEO / Bajerni kthen Barcelonën në një skuadër për Europa League, e ndjek Benfika

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 8, 2021 | 22:56


VIDEO / Bajerni kthen Barcelonën në një skuadër për Europa League, e ndjek Benfika

Barcelona i ka dhënë lamtumirën Ligës së Kampioneve pasi është mundur me shifrat 3-0 në fushën e Bajern Mynih, duke përfunduar grupin e saj në vendin e tretë.

bandicam 2021-12-08 21-01-16-798

Katalanasit nisnin ndeshjen në vendin e dytë, por të ndërgjegjshëm që Benfika do të mundte Dinamon e Kievit, siç ndodhi, e do t’i kapërcente në renditje, ndaj ata kërkonin medoemos fitoren në këtë duel,. Por Bajerni rezultoi një kockë shumë e fortë për ekipin spanjoll ku kura Çavi ende nuk duket se ka dhënë efektet e saj.

Myler dhe Sane që në pjesën e parë bënë të qartë si do të shkonte fati i ndeshjes, ndërsa i riu Musiala shënoi golin e tretë në pjesën e dytë duke dekretuar zbritjen e Barcelonës në Europa League si skuadra e tretë e grupit.

 REZULTATET

BAJERN MYNIH-BARCELONA 3-0
34; Myler, 43′ Sane, 63′ Musiala


BENFIKA-DINAMO KIEV 2-0
16’ Jaremçuk, 23′ Zhilberto

sdssdddd

FORMACIONET ZYRTARE

BAJERN MYNIH-BARCELONA
barca

BENFIKA-DINAMO KIEV

benfifa

 

PANORAMASPORT.AL