VAR në Champions? Presidenti i UEFA-s tregon vendimin e tij

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 28, 2018 | 16:27

VAR në Champions? Presidenti i UEFA-s tregon vendimin e tij

Pas qarkullimit të lajmit se VAR, do të fillohej të përdorej në Champions League, duke filluar që nga faza çerek-finale, është vetë presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, që mohon këtë informacion.

var2

“Nuk e di se nga kanë dalë këto lajme, por e vërteta qëndron se UEFA nuk ka ndërmend të aplikojë VAR-in në çerekfinalet e këtij sezoni, në kompeticionet europiane. Ka ende shumë detaje që nuk më bindin nga kjo teknologji, për pozicionin e arbitrave, dhe duhet të sqarohen akoma” – deklaroi presidenti Ceferin.

www.minuta90.com