Tragjedi në skuadrën franceze, talenti 19-vjeçar vritet me breshëri kallashnikovi

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 13:14

Tragjedi në skuadrën franceze, talenti 19-vjeçar vritet me breshëri kallashnikovi

Një lajm shumë i hidhur ka marrë ditën e djeshme skuadra e Saint-Erienne ku raportohet se lojtari Ëillim Gomis është qëlluar për vdekje. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në La Sejne-sur-Mer në jug të Francës, dhe nga të shtënat me breshëri kallashnikovi ka mbetur i vdekur 19-vjeçari Gomis.

B9716874190Z.1_20180910122226_000GL9C0M587.1-0

Nuk dihen ende motivet e ngjarjes së djeshme ndërsa raportohet edhe për një 14-vjeçari i cili ka mbetur i vdekur në vend. Policia është duke punuar për të kapur autorin, ndërsa lajmi është bërë i ditur nga mediat franceze.

www.minuta90.com