Teuta bën “poker” ndaj Tërbunit, lumë golash në Durrës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 3, 2019 | 20:06


Teuta bën “poker” ndaj Tërbunit, lumë golash në Durrës

Teuta zhvilloi ditën e sotme testin e parë miqësor në “Niko Dovana”, përballë Tërbunit, në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri në Superiore.

teuta terbuni

“Djemtë e Detit” e mbyllën me një fitore të pastër 4-2 ndaj ekipit pukian. Takimi nisi që në fillim, me një gol nga Arbër Çyrbja në minutën e 15-të. Ndërkohë, pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, pas golit të Metanit për Tërbunin.

Ishin sërish miqtë, që në minutën e 53-të, kaluan në avantazh me Selenicën, por më pas erdhi edhe përmbysja e ekipit të Shkëmbit. Beqja barazoi në 2-2 në minutën e 64-t, ndërsa vetëm 3 minuta më pas, ishte sulmuesi Nikaç, që i dha sërish epërsinë durrsakëve. Goli i katërt u shënua nga Lorenco Vila, në minutën e 77-të.

Teuta: Çelski, Todorovski, Hoxha, Shkalla, Korua, Avdyli, Gashi, Aleksi, Cyrbja, Kallaku, Nikaç. Tranjer Bledi Shkëmbi

Tërbuni: Roxher, Metani, Mersini, Zagani, Hasa, Mezini, Saliaj, Osmanollaj, Tabaku, Doda, Hyseni. Trajner: Olti Kërrnaja

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com